وزارت امور اقتصاد و دارایی
صفحه خانه
تماس با ما
رويدادها
معاون وزیر اقتصاد: شعب بانک‌ها باید کاهش یابد
تشریح عملكرد صنعت بیمه كشور در حضور اعضاء مجمع عمومی
لغو ضرورت دریافت تصویر مدارك شناسایی در بانك‌ها
لزوم استعلام بانك‌ها از مشتری برای ارسال پیامك، در پایان هر دوره
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی عباس معمارنژاد را به سمت معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی منصوب کرد.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در اطلاعیه ای نقل قول مطرح شده از سوی یکی از معاونان وزارت اقتصاد پیرامون موضوع ارز، مطرح شده در یکی از برنامه های تلویزیونی را کذب محض خواند.
دکتر قضاوی: گسترش محصولات نوین در دولت یازدهم را در مسیر کاهش فاصله بانکداری کشور با عرصه جهانی آن دانست.
دکتر قضاوی: پیش از دولت یازدهم، در مجموع 27 هزار دستگاه خودپرداز در کشور فعال بود، اما در حال حاضر تعداد آن به 42 هزار دستگاه افزایش یافته است.
دکتر قضاوی : اگر بانک های دولتی خصوصی شده خواهان افزایش سرمایه خود از طریق بورس باشند، دولت آماده صرف نظر از حق تقدم و کاهش سهم نسبی خود در این بانک ها است.
دکترقضاوی در دیدار با هیات «بانک چین» : ضمن تشریح شرایط فعلی اقتصاد ایران و بهبودهای حاصل شده در دوران پساتحریم، آمادگی سیستم بانکی ایران را برای پذیرش سرمایه گذاری مطمئن خارجی در کشور اعلام کرد.
دکتر قضاوی: ایران مطابق التزامی که برای خود قائل است، نهضت های آزادی بخش را جزو مصادیق تروریست نمی داند و ملاک تعهد به توصیه های «اف ای تی اف» (FATF) نیز برای کشور، مصوبه های شورای عالی امنیت ملی است.
دکترقضاوی در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان آذربایجان‌غربی  با اشاره به تعدد بانک‌ها گفت: فلسفه وجودی بانک‌ها در عصر ما تخصیص منابع می‌باشد، براین اساس و پس از بررسی‌های و ارزیابی دقیق و کارشناسی، تعدادی از بانک‌ها ادغام شوند.
دکتر قضاوی درسفر یک روزه خود با قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان‌غربی دیدار و در خصوص  مسایل مهم بانکی و بیمه‌ای با وی گفتگو نمود.
دکتر قضاوی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری افزود برای حل مشکل معوقات بانکی کمیته فرادستگاهی تشکیل شده که قرار است جلسات خود را به طور منظم برگزار کند تا بدهی های معوق بانک ها را پیگیری و وصول کند.
دکتر قضاوی در مراسم معارفه نمایندگان قوه قضائیه در هیات عالی نظارت سازمان اموال تملیکی با اشاره به اهمیت مبارزه با پدیده قاچاق در کشور افزود: هر کشوری باید ساز و کار مناسبی را برای حمایت از تولیدات داخلی در چارچوب سیاستهای کلان اقتصادی داشته باشد.
دکتر قضاوی،معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، اظهارداشت: تصویب لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در مجلس، گامی بلند در مسیر همکاریهای بین المللی است.
در جلسه‏ مدیران عامل بانک‏های دولتی، خصوصی‏ شده و خصوصی به ریاست دکتر حسین قضاوی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی بررسی راهکارهای بهبود کیفیت دارایی‏های بانک‏ها مورد بحث قرار گرفت.
مدیر کل دفتر امور بنگاه ها و مجامع خبر داد: (296) جلسه مجمع عمومی/ شوراهای عالی منتهی به نیمه آبان ماه سال 1394 برای (106) شرکت دولتی اصلی و مادر تخصصی و قابل واگذاری، بانک‌ها، بیمه‌ها، موسسات عمومی غیر دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت.....
1
تعداد بازديد اين صفحه: 34365